אימון בשיטת P.T- progressive training

capture_20190805120725 (1).png

שיטת  P.T


progressive training

אימון בשיטת   progressive training

רקע לשיטה

progressive traininig - שיטת P.T , גובשה על מנת לתת לנשים מתחילות את הכלים העוצמתיים והאולטימטיביים , אשר בדרך כלל ידועים למתאמנים ומאמנים מקצועיים ומנוסים.

השיטה מנגישה את עקרונות האימון האידיאליים לכל אחת, בכל רמה ובכל שלב , על מנת לחוות הצלחה והישגים, ללא תסכול וללא חוסר אונים בשל חוסר ידע וכלים.

לאחר שנים רבות של עבודה עם נשים מתחילות מחד ווצבירת ידע אישית והתפתחות איישת באימון מתקדם מאידך, פיתחתי שיטה המיישמת כלים מתקדמים בקרב נשים מתחילות אשר רוצות להגיע ליעדים באופן מקצועי, יעיל , ללא בזבוז זמן. בצורה מדוייקת , מבוססת הוכחות מדעיות להצלחה והשגת מטרות. 

עקרונות השיטה

עקרונות השיטה - שיטת P.T מבוססת על עיקרון ההעמסה. זהו עיקרון פיזיולוגי . אשר הוכח באין ספור מחקרים לאורך השנים. העיקרון הוא פשוט : הגוף מגיב לעומסים המוטלים עליו. כאשר מתאמנת מגבירה בהדרגתיות את העומס באימוניה, הגוף שלה מגיב לעומסים אלו וחלים שינויים פיזיולוגיים רבים במהלך ההסתגלות לעומסים , על מנת שהגוף יוכל לבצע את העבודה (אימון) בשפה המקצועית קוראים לזה 'פיצוי יסף'

וזה מתרחש באופן הבא: בשלב ראשון הגוף מגיב בעייפות ובירידה ביכולת, ולאחר מכן חל שיפור  בכושר מהמצב ההתחלתי.

העומס שניתן להוסיף באימונים יכול לבוא ליידי ביטוי בעצימות האימון , נפח האימון, תדירות האימונים וסוג האימונים.

יישום השיטה

יישום השיטה - על מנת שהגוף יגיב לעומס, בפיצוי יסף, יש להעלות את העומס בהדרגתיות . בנוסף יש לגוון בתהליך האימון את העומסים. כלומר לגוון בתרגילים שונים, מכשירים שונים, סוגי אימון ושיטות אימון. כמו כן יש לאפשר מנוחה לגוף על מנת לאפשר לו להתאושש . בעזרת תזונה מתאימה, שינה המספקת ותקופות מנוחה ללא אימון . 

איך מתחילים 

איך להתחיל - במידה והחלטת להתחיל בשיטת P.T , עליך להירשם ומאמנת תיצור עימך קשר ותקיים איתך שיחת היכרות, לאחר מכן תישלח לך תוכנית האימונים האישית שלך בה, ננהל יחד מעקב אחר האימונים שלך 

תקבלי ליווי אישי מרחוק , ובכל שאלה והתלבטות תקבלי מענה מהמאנת המלווה שלך.

להתחיל להתאמן בשיטת progressive training

צעד 1 - 

מתחילים משלב ראשון. זהו שלב כללי בו מושם דגש על בניית תשתית גופנית יסודית ועובדה נכונה על טכניקה. שלב זה מאופיין בלמידה וביסוס הרגלים. זהו שלב קוגנטיבי ומנטאלי , האלמנט הפיזי פחות מורגש על מנת להכין את הגוף לעומסים שיגיעו בהמשך.שלב זה הוא חשוב מאוד. ואין לדלג עליו. 

צעד 2 - 

ממשיכים לשלב השני . בשלב זה עולים ברמה מבחינת סוג התרגילים וכן העומס בו משתמשים באימון מבחינט מכשירים. זהו פרק הזמן הראשון בו אנו מבצעות העמסה. צעד זה מאופיין באורח רוח הנדרש מהמתאמנת, והתמדה מנטאלית של סגנון האימון. אימוני כוח מאופיינים בחזרתיות שבלונית ולעיתים זה עלול לתסכל. מי שתצלח שלב זה , תזכה להגיע ל'גמול' לפיצוי היסף, כלומר לשינוי ביכולות ובהגעה ליעדים שהציבה וזה כשלעצמו תענוג גדול ודחיפת מוטיבציה משמעותית להמשך.

צעד 3 - 

למתמידות אשר מצליחות להגיע לשלב השלישי , תחכה תכנית אימונים מתקדמת ומקצועית מאוד. אשר תקח אותן כמה שלבי קדימה במחינת יכולות וחיטוב , בהתאם למטרותיהן. שלב שלישי מאופיין ביישום ידע מקצועי שנצבר בשלבים הקודמים. הבנה של מה עושים ולמה, המשמעת הפנימית גוברת , ההרגלים כמו מוטמעים . למעשה את ספורטאית לכל דבר ועניין וכל האפשרויות פתוחות בפנייך, את יכולה להחליט להתמקצע בסוג ענף מסויים ולקחת את התחביב לרמה חובבנית תחרותית בכל הענפים המוצעים. ואת יכולה להמשיך להנות מההישגים שלך , לשמור על שגרת אימונים ולראות את כל 'פירות עמלך' בבריאות, בביטחון העצמי ודימוי הגוף ובתחושת בבצלחה. 

בא לי להירשם ליסה!